Kategorie
Bez kategorii Perfumy

Calvin Klein i jego głośne perfumy

perfumy Calvin Klein Women
„Sukces to sposób, w jaki myślisz o tym, co robisz”. Te słowa należą do jednego z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych projektantów mody naszych czasów – Calvina Kleina. Historia sukcesu Kleina rozpoczęła się w latach 60., kiedy odkrył firmę nazwaną jego imieniem. Choć zawsze kierowała nim ambicja i pogoń za marzeniami, dopiero wtedy Klein wyobraził sobie, że pewnego dnia miliony ludzi na całym świecie będą nosić jego imię na swoich ubraniach, bieliźnie, a nawet perfumach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o życiu, poznać perfumy Calvin Klein i o tym, jak udało mu się stworzyć swoje modowe imperium, które nadal dyktuje trendy w branży modowej, ten artykuł dostarczy Ci dokładnie takiej wiedzy. Oczywiście pozostając wierni dobremu stylowi, zaprezentujemy jedne z najbardziej znanych aromatów tej marki.

Historia kultowej marki Calvin Klein

Calvin Klein założył swoją markę w 1968 roku w Nowym Jorku, inwestując 10 000 dolarów w oszczędności. Jego pierwsza kolekcja obejmuje odzież damską i płaszcze w młodzieżowym stylu. Dopiero rok później jego modelka pojawiła się na okładce jednego z największych magazynów modowych w Ameryce, co dodało mu jeszcze większej pewności siebie i pchnęło karierę na wyższy poziom.
Calvin Klein Euphoria
W 1971 stworzył swoją legendarną linię bielizny, która do dziś jest znakiem firmowym domu. Początkowo obejmowała wyłącznie modele damskie, ale stopniowo rozszerzała się o linię męską. Klein wielokrotnie komentował, że bawi go to, jak wiele osób nosi bieliznę z jego nazwiskiem. Oprócz swojej kolekcji odzieży damskiej wprowadził również odzież sportową i klasyczne blezery.

Tym samym w niecałe 10 lat od powstania marka wyceniana jest już na 30 milionów dolarów. Klein jest w sercu trąby powietrznej i zaczyna pracować nad tworzeniem akcesoriów, takich jak szaliki, okulary przeciwsłoneczne, dodatki do samochodów, zegarki, buty i wiele innych. Oprócz bielizny marka zasłynęła z jeansów, co stało się prawdziwą sensacją, gdy projektant postanowił umieścić swoje nazwisko na tylnych kieszeniach.
perfumy CK One Calvin Klein
Tak więc stopniowo i celowo Calvin Klein wspina się po drabinie sukcesu, zmieniając wszystko, czego dotknie, w trend. Tym, co wyróżnia projektanta i jego firmę, jest minimalistyczny styl i klasyczna linia, za którą niezmiennie podąża. Marka znana jest również z niektórych prowokacyjnych kampanii reklamowych, w których biorą udział jedne z najbardziej znanych modelek, takie jak Brooke Shields, Kate Moss i inne.

Klasyczne perfumy Calvina Kleina

Po ubraniach i dodatkach kreator zwraca uwagę na zapachy. Pierwsze perfumy marki Calvin Klein, Calvin, zostały wprowadzone na rynek w 1981 roku. Klein był jednym z pierwszych projektantów, który zdał sobie sprawę ze znaczenia zapachu w świecie mody i przez lata stworzył imponującą liczbę kompozycji, które stały się bestsellerami na całym świecie. W ciągu ostatnich 30 lat marka zdołała stworzyć aż 171 zapachów, współpracując z niektórymi z najbardziej doświadczonych perfumiarzy.
perfumy Beauty Calvin KleinFOTO-www.e-perfumy.sklep.pl
Po stworzeniu swojego pierwszego zapachu Calvin Klein wypuścił serię udanych męskich i damskich perfum, które dla wielu oddają ducha dziesięcioleci, w których zostały stworzone. Wśród nich są Obsession, CK One – jeden z pierwszych zapachów sprzedawanych jako unisex od 1994 roku oraz Euphoria, aromat który jest dostępny zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej oraz w wielu odmianach. Do najbardziej udanych zapachów amerykańskiego domu należą: Beauty, CK IN2U, Eternity, Obsession oraz najnowszy Calvin Klein Women. Ta wspaniała różnorodność zapewnia dobór idealnego zapachu na każdy gust i na każdą okazję.