Kategorie
Perfumy i kosmetyki

Jovan Intense Oud- Dobry różany oud

zdjęcia ilustracyjne
Chciałbym zacząć od stwierdzenia, że lubię dobry zachodni różany oud i przetestowałem trochę przykładowych perfum zarówno z wyższych jak i niskich półek, które ten składnik zawierały. Nie chodzi o to, że nie mam ochoty wypróbować prawdziwe attary, są po prostu znacznie droższe niż wiele niszowych perfum (dla tych dobrych) i bardzo trudne w aplikacji. Robię się leniwy i trzymam się formatu wody toaletowej lub wody perfumowanej. Mając to na uwadze, Jovan Intense Oud jest świetnym oudem za śmiesznie niską cenę. Jest okazyjną, basową wersją wibracji, przekazaną przez Montale Black Aoud, ale to tak, jakby powiedzieć, że Taco Bell to okazja piwnicznej wersji Chipotle. W porównaniu z prawdziwymi perfumami oudowymi nalewanymi w domu rzemieślniczym, a nawet niszowym produktem z Diptyque, Jovan Intense Oud jest dosłownie unicestwiony w podmuchu energii, jak złoczyńca z powtórki Dragonball Z. Dla kogoś, kto chce niedrogiego oudu różanego, zrobionego tak, że nie będzie odczuwać lęku, to ten jest prawie idealny. Intense Oud jest częścią trio Jovan zapoczątkowanego w 2012 roku, a pozostałe dwa zapachy to Secret Amber i Silky Rose, obydwa z tego samego czasu. Wszystkie trzy były drogeryjnym podejściem Jovan do bliskowschodniego szaleństwa na perfumy, którego doświadczali wówczas zachodni projektanci. I wszystkie z wyjątkiem Silky Rose są dość solidnie uniseksowe, przy czym te ostatnie są bardziej noszone przez ludzi o kobiecych przekonaniach. Niestety, nie wiemy, kto podpisał kontrakt na ten lub którykolwiek z zapachów tego trio, ale wykonano godną podziwu robotę, biorąc pod uwagę wszystko. Zastanawiam się tylko nad jednym, komu chcieli sprzedawać oud z drogerii? Odpowiedzią na to pytanie jest najwyraźniej nikomu, ponieważ te rzeczy nigdy nie trafiły na półki żadnego domu towarowego, do którego kiedykolwiek wszedłem. A Jovan jest dość scentralizowany wokół dystrybucji w USA, więc niewielu poza kontynentem amerykańskim widziało jakikolwiek produkt Jovan. Ten wydaje się być domeną dyskontów dopiero teraz, a ceny są na poziomie McDonald’s.

Jovan Intense Oud otwiera się dość głośnym, medycznym, syntetycznym oudem, który powinien rozpoznać każdy użytkownik tej nuty pochodzącej od zachodnich projektantów. Jest ona nieco ostrzejsza i bardziej plastyczna niż inne syntetyczne nuty oudu z wyższej półki, ale ma też więcej skórzanej męskości ze spoconego krocza, którą posiadają bangery takie jak Dior Leather Oud, tylko z ułamkiem mocy. Jovan naprawdę zna swoją publiczność. Nuty szafranu i trawy cytrynowej są dość wytrawne, przypominające ochrę i wspierają ten oud, który szybko przechodzi do zaskakująco dobrego serca z różą turecką. Róża należy do ciemnej odmiany i jest spłaszczona przez czystka labdanum, dzieląc z nim miejsce w sercu, dopóki nie pojawi się budżetowa podstawa, przypominająca, że to wciąż Jovan. Wychodzi tutaj charakterystyczna dla marki ostra paczula, a także trochę syntetycznego drzewa sandałowego, które jest nierozpoznawalne jako takie, ale urocza róża i ostry syntetyczny oud pozostają zgodnie z zamierzeniami gwiazdą serialu. Czas noszenia to cały długi dzień, jednak zapach jest niezwykle cichy jak na markę. Zachowuje się bardziej jak woda perfumowana z ciasną bańką zapachową wokół użytkownika, mimo że jest oznaczony jako woda kolońska, jak wszystkie produkty domu poza oryginalnym olejkiem piżmowym. Jovan Intense Oud jest wystarczająco ostry do użytku latem, ale podobnie jak większość orientalnych esencji z mocną aromatyczną bazą, ma również przyzwoite zimowe właściwości do zakładania na zewnątrz. Nie wiem, gdzie powinieneś go nosić, ponieważ jego własne istnienie jako plastikowej róży i oudu dla mas, które nawet nie wiedzą, że tego chcą, w pewnym sensie wymyka się konwencjom. Zatem baw się dobrze z tą różą oudową zrobioną na sposób Jovan. A jeśli nie wywoła uśmiechu na twojej twarzy, możesz wysłać mi swoją butelkę do zużycia.

Smutna prawda o oudzie jest taka, że większość ludzi naprawdę się nim interesuje i ma pieniądze, by rzucić je na niszowe wyroby lub attary. Ta nuta była w większości pakowana i sprzedawana jako zapach statusowy przez zachodnich projektantów w taki sam sposób, w jaki ambra i bursztyn były sto lat temu. Kiedy bursztynowe kompozyty stały się koniecznością ze względu na popyt, nikt nie powstrzymał domów, takich jak Avon czy Coty, przed ich nadużywaniem, więc perfumy straciły status. Najlepsi zachodni perfumiarze zdawali się uczyć lekcji oudu i zaczęli lepiej pilnować bram, gdy jego syntetyczne związki również stały się koniecznością. Problem Jovan polega więc na tym, że ten zapach nie ma odbiorców, ponieważ docelowa grupa demograficzna nawet nie wie, co to jest oud, nie mówiąc już o tym, jak pachnie. Ponadto, w przeciwieństwie do piżma czy bursztynu, jest on z natury trudny w otwarciu, podobnie jak stare zwierzęce nuty, takie jak cywet i kastoreum. Jest to zatem smak nabyty od samego początku, a ludzie, którzy kupują w segmencie obsługiwanym przez Jovan, dokonują wyboru w jednej chwili ma podstawie otwarcia. Myślę, że fani zachodnich perfum oudowych, którzy mają już dość Toma Forda, Montale, Mancery i tym podobnych, uznają Jovan Intense Oud za zabawny tani dreszczyk emocji (tak jak ja). Natomiast ludzie, którzy przenoszą drewno agarowe do poziomu pozbawionego poczucia humoru, wyszydzą tę kompozycję z pogardą. Moja chorobliwa ciekawość wzięła nade mną górę, ale koniec końców jest to miły, nieszkodliwy różany oud, którego można nadużywać, który jest trochę bardziej różany niż oud i przynajmniej wart grosza. Do diabła, za te ceny Jovan Intense Oud to dobre perfumy do codziennego użytku dla kierowców, które chronią Cię przed marnowaniem droższych oudów w pracy, ponieważ mają zachodnią przewagę medyczną i wschodni czynnik w tandemie. Potraktuj to jako swój chleb powszedni, który zawsze przyjemnie Cię nastroi.