Kategorie
Perfumy

Perfumy inspirowane światem sztuk pięknych

perfumy Salvador Dali Wild
Powiedz imię Salvador Dali lub Andy Warhol, a wszyscy w jednej chwili będą wiedzieć, o kim mówisz. Czy wiesz, że istnieją perfumy o tak znanych nazwach? To nie tylko zapachy, ale małe artystyczne perełki.

FANTASTYCZNY ŚWIAT SALVADORA DALI

Salvador Dalí (pełna nazwa Salvador Domingo Felipe Jacinto Dalí Domenech), być może najsłynniejszy malarz surrealistyczny, wciąż urzeka ludzi na całym świecie swoją nieokiełznaną wyobraźnią i charakterystycznym stylem. Swoimi pracami chciał stymulować i szokować, co robił dobrze. Charakterystyczne dla niego są podwinięte brody i design sofy w kształcie czerwonych kobiecych ust, które inspirowane były wieloma kolekcjami perfum tej marki.

ZAPACH SALVADORA DALI – DALI WILD

Jeśli jesteś miłośniczką drzewno-kwiatowych zapachów i jesteś kobietą, która chce wyglądać drapieżnie, ten zapach jest dla Ciebie właściwym wyborem. Pomysł Dali na zmysłowe kobiety polegał na tym, że powinny wyglądać nieskrępowanie, nawet zwierzęco, jak jakaś drapieżna bestia. Wszystkie kobiety powinny wtedy nosić pomalowane na czerwono usta. Dita Von Teese czy Katy Perry z pewnością spełniłyby jego wymagania.

Skład:
Głowa: yuzu, gardenia, tuberoza, tony zielone
Serce: piżmo, magnolia, jaśmin
Baza: tony drzewne, mahoń

Butelka zapachowa Dalí Wild ma również motyw zwierzęcy. Nie brakuje tu również sylwetki ust. Znajdziesz go z tyłu butelki. Już sam zapach może przyprawić o zawrót głowy, bo jako pierwszy wnikniesz w kwiatowe tony tuberozy i gardenii, w których zieleń na chwilę znika. W sercu perfum pojawia się ciepły jaśmin i magnolia. Gdyby nie piżmo i nuty drzewne z mocnym mahoniem, drapieżny kwiat prawdopodobnie pozostałby niezwyciężony. Perfumowane drewno dodaje zmysłowości i egzotycznego charakteru.

POP ART ANDY WARHOL

Andy Warhol pozostawił wszędzie swój artystyczny ślad. Inspirowało go wszystko, od codziennych potrzeb po celebrytów. Nadal możesz znaleźć prace Andy’ego Warhola w swojej okolicy. Wystarczy przyjrzeć się uważnie – zapalniczkom, butelkom z napojami (Coca Cola), torebkom na prezenty, kosmetykom.

ZAPACH ANDY’EGO WARHOLA ANDY WARHOL

Perfumy damskie Andy Warhol Andy Warhol łączą w sobie nuty owocowe i kwiatowe. Jej okładka i butelka inspirowane są obrazem „Kwiaty” namalowanym w 1964 roku. Kwiaty na pudełku są kolorowe, a butelka półprzezroczysta, jakby była zrobiona z koronki.

Składniki:
Głowa: tony morskie, tony zielone, bergamotka, liczi, czarna porzeczka, brzoskwinia
Serca: jaśmin, róża, fiołek, doniczka
Baza: drzewo sandałowe, piżmo, heliotrop

Chociaż zapach określany jest jako kwiatowo-owocowy, owoc znika, a wynikające z niego wrażenie stale się zmienia wraz z porami roku. Nie jest jasne, czy bardziej nadaje się na zimę, czy na lato. Można go nosić przez cały rok. Zimą dostaniesz słodką, kwiatową woń jaśminu i liczi na bazie drzewa sandałowego . Z pewnością rozpoznasz migdały pachnące osmantusem. W cieplejszą pogodę fiołek z serca i morskie tony w głowie perfum bardziej uderzają w nos.

Intensywność zapachu może Cię początkowo zatrzymać i możesz nie być zachwycony. Dlatego wielu ludzi popełnia błędne osądy. Ale jeśli wytrwasz, zapach się rozpuści i będziesz bardzo mile zaskoczony. Będziesz cieszyć się jego pysznym i eleganckim pudrowym zapachem. Gdyby Marilyn Monroe, która, była muzą Andy’ego, żyła dzisiaj, na pewno chciałaby nosić ten zapach.