Kategorie
Perfumy

Jak wybrać zapach na każdą porę roku

perfumy
Każda pora roku ma swoje własne uczucia i emocje, a wraz z nimi inne zapachy. Podczas gdy wiosna to czas odrodzenia, z kwitnącymi kwiatami i ciepłym światłem, sezon letni jest ciepły i pełen kwiatów i zielonych roślin. Jesień jest bardziej nasycona, z głębszymi kolorami i zapachami piżma i paczuli. Zimna biel zimy znajduje odzwierciedlenie w zapachach cytrusów, wanilii i przypraw. Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących wyboru zapachu na każdą z czterech pór roku.

Wiosna

Wiosna to czas nowych początków, ziemia zaczyna się nagrzewać, zaczynają tworzyć się kwiaty i pąki drzew. Nagle ziemia znów jest zielona, ​​a w ogrodach na świeżym powietrzu pojawiają się kolory. Na wiosnę wybierz zapach, który odzwierciedla to nowe przebudzenie i uczucie radości, na przykład te, które zawierają nuty konwalii, piwonii i fiołków.

Lato

Podczas długich, ciepłych dni lata wiele osób spędza więcej czasu na świeżym powietrzu, świętując święta lub po prostu spędzając czas z rodziną. Wybierz zapach lata, który naśladuje radosne, słodkie i seksowne uczucie lata. Zapachy zawierające słodkie letnie kwiaty, takie jak róże i kwiaty pomarańczy, zmieszane ze świeżymi owocami, takimi jak malina i brzoskwinia, mogą być wspaniałym letnim zapachem. Dodatkowo tropikalny zapach z nutami wiciokrzewu, kwiatów wyspiarskich i soli morskiej może być również przyjemnym przypomnieniem słonecznych dni spędzonych na plaży czy wakacjach.

jesień

Gdy liście zaczynają zmieniać kolory i opadać z drzew, krajobraz staje się głębszy i bardziej nasycony kolorami głębokich czerwieni, pomarańczy i brązów. Jesień to czas na głębokie, nasycone i uwodzicielskie zapachy, na przykład zawierające nuty korzenne i piżmowe. Poszukaj zapachu, który zawiera nuty drzewa sandałowego, piżma, bursztynu i jaśminu.

Zima

Cytrusy i inne owocowe zapachy odzwierciedlają sezon zimowy i związane z nim święta, takie jak Boże Narodzenie i Nowy Rok. Wybierz zapach, który przypomina te świąteczne zapachy, na przykład granatu i wanilii, cytryny lub pomarańczy. Pikantne zapachy mogą przytłaczać podczas ciepłych miesięcy, ale wprowadzają ciepło do rześkiego zimowego powietrza. Spróbuj zapachu z nutami pikantnego cynamonu lub kardamonu. Gdy zmieniają się pory roku, wybierz zapach, który będzie towarzyszył każdemu z atrybutów.

Gdy zmieniają się pory roku, wybierz zapach, który będzie pasował do każdego z nich.