Kategorie
Perfumy

Fahrenheit Christian Dior – Zapach prosto z beczki

Fahrenheit Christian Dior
Oryginalny Fahrenheit Christiana Diora to przełomowy zapach na tym samym poziomie prowokacji, co większość męskich perfum marki, może z wyjątkiem łagodnego Julesa. Ma zarówno legion pobożnych użytkowników, jak i ludzi, którzy skrzyżowali się z zapachem bezskutecznie. To, czy aromat jest dla Ciebie fascynujący, czy po prostu dziwny, zależy od tego, jak czujesz się z jego nutą beczkową, ale o tym później. Fahrenheit gra na gorących i zimnych tonach w swojej głównej strukturze, łącząc chłodną kwiatową górę z ciepłym drzewnym środkiem. Osadzony jest na bazie z zielonej skóry i fasoli tonki, a także wszechmocnym czynniku X, którego żaden inny zapach nie ma ani nawet nie może mieć, ponieważ stworzenie jego najbardziej charakterystycznej cechy było totalnym przypadkiem.

Michael Almairac, Maurice Roger i Jean-Louis Sieuzac byli konkurującymi perfumiarzami pracującymi nad prymitywami, aby wygrać przetarg na kolejny męski zapach Diora, ale żaden z nich nie został zaakceptowany przez dom projektowy i wrzucili swoje próbki do tej samej beczki na odpady przeznaczone do utylizacji. Los chciał, że beczka leżała na chwilę w słońcu i połączyła wszystkie aromaty z fiolek, zasadniczo gotując je w jeden zapach. A kiedy ktoś wrócił, aby znaleźć beczkę zapach w niej dalej tkwił. Był ewidentnie tak urzekający, że Dior zlecił chemikom analizę swojej próbkę, aby perfumiarze mogli stworzyć wokół niego nową kompozycję jako bazę! Niesławna nuta beczki to tak naprawdę tylko skóra i silny fiołek w rdzeniu, który jest główną przyczyną zapachu benzyny. Tak wszyscy komentują, gdy powąchają otwarcie zapachu Dior Fahrenheit. Ale jest w nich misz-masz wszystkiego, co było w tej oryginalnej formule perfum, ugotowane i zredukowane w sposób, w jaki tylko natura potrafi. Zatem niemożliwe jest powtórzenie bez formuły zebranej z analizy próbki. Reszta perfum Christian Dior Fahrenheit to mniej więcej ta sama kwiatowa nuta dla mężczyzn z końca lat 80., którą wszyscy robili tuż przed erą zapachów sportowych i wodnych, kiedy calone i dihydromyrcenol przejęły rolę chemii du jour. Kompozycja jest jedną z niewielu takich kwiatowych potęg z minionej epoki, która jest wciąż dostępna.

Skłamałbym, gdybym powiedział, że ta dziwna i fajna okoliczność nie była dla mnie częścią atrakcyjności. Poza tym otrzymujesz tutaj zapach, który łączy aromat skóry polanej benzyną z czymś zabytkowym, takim jak Knize Ten (1924), z fiołkowo-zielonym kwiatowym szyprem, który wypada korzystnie w porównaniu z perfumami takimi jak Chanel nr 19 czy Jacomo Silences. Mamy tu inną sytuację, jak wiele kreacji z tego gatunku, w których szczupłość męska lub kobieca jest całkowicie zależna od marketingu, a kobieta może całkowicie to zrobić, biorąc pod uwagę, że cieszy się aurą skóry benzynowej. Początek Fahrenheit Dior to głóg i wiciokrzew, oba naprawdę dziwne wybory dla męskiego zapachu, co dodatkowo potwierdza moje poprzednie stwierdzenie na temat płci, z dopełnieniem bergamotki, mandarynki i lawendy, aby zachować chłód. Bergamotka i mandarynka nie wystarczą, by uczynić ten zapach opartym na cytrusach, ponieważ ta beczkowa nuta od razu wychodzi z bramy, by powitać nos. Następnie mamy ciepły środek z drzewa sandałowego, cedru, rumianku, gałki muszkatołowej, konwalii, jaśminu z wyraźnym fiołkiem, który również pomaga zdefiniować Fahrenheita. Wszystkie nuty bazy są zielone, z wyjątkiem bursztynu, i pojawiają się ze skórą, paczulą, wetywerią, styraksem i tonką.

Benzynowa nuta beczkowa została zredukowana w 2011 r., ponieważ ewidentnie nie spełniała standardów IFRA, ale nadal jest jej tam dużo. Ja powąchałem zarówno głęboki vintage rok po wprowadzeniu zapachu, jak i nowszą butelkę z 2015 roku, z obecnością aromatu benzyny nieco zmniejszoną w nowszej. Główny czynnik decydujący o polowaniu na roczni lub zdobywaniu nowszych butelek sprowadza się całkowicie do tego, jak chcesz bardziej pachnieć: samą nutą beczki lub wspaniałym kwiatowym szyprem otaczającym ten niesławny akord. Właśnie to wybierasz, kiedy zdecydujesz się na wino vintage lub nową produkcję, odpowiednio. Dla mnie to trudny wybór, ale ostatecznie wygrywa nowsza edycja ze względu na wygodę.

Dior Fahrenheit jest również niesławnie brutalny pod względem trwałości, jednak można to kontrolować. Spray na klatkę piersiową i górną część pleców przed założeniem koszuli to najlepszy sposób, aby Twoja osobista bańka była bliżej Ciebie. Bardzo lubię te perfumy, są odporne zarówno na ciepło, jak i zimno, ponieważ ich ostry kwiatowy charakter sprawia, że ​​kompozycja nie jest zbyt słodka, gęsta lub mdła, jak wiele rzeczy tak ostrych. W końcu mówimy tutaj o zapachu skóry, a wiadomo, że są one dość odporne na wiele warunków pogodowych. Po prostu większość skórzanych zapachów jest wzbogacona aromatami lub tonami przenikliwych cytrusów i pudru, aby zawęzić ich użyteczność. Fahrenheit należy do tej samej względnej klasy dandysowych kwiecistych igraszek z czymś bardzo mocnym z lat 80-tych, co w tym przypadku jest styraksem nad zwykłym cywetem występującym w tego rodzaju esencjach. Fahrenheit nosi się zaskakująco dobrze w XXI wieku z powodu neutralnych pod względem płci kwiatów, które w połączeniu z gorączkowymi fanami wyjaśnia, że ​​​​produkcja jest kontynuowana przez 30 lat.

A to całkowicie wykracza poza fakt, że ciekawość doświadczania zapachu z unikalnym akordem przypominającym zapach paliwa wciąż przyciąga nowych ludzi. Bardzo mi się to podoba, ale będę szczery: musisz cieszyć się sztywną skórą, kwiatami i zielonymi szyprowymi nutami bazowymi, aby naprawdę cieszyć się Fahrenheitem, niezależnie od marketingowego hura, jakie rzuca na ciebie Dior. Jeśli zatem zielone kwiatowe szypry lub wyraziste akordy skórzane nie są dla Ciebie, to nie jest wyjątek, więc spróbuj, zanim przejdziesz do beczki z zakupem pełnej butelki. Powiedziałbym, że najlepiej nosić perfumy w zwykłe dni lub podczas spotkań z przyjaciółmi oraz załatwiając sprawunki i nie pomijając nocy w domu. Jeżeli chcesz odważyć się na to w biurze lub na randce, prawdopodobnie jesteś typem ryzykanta, do którego Dior dostosowuje swoje reklamy w skali Fahrenheita, ale nie mów, że cię nie ostrzegałem, gdy będziesz miał mieszane reakcje. Podzielny, ale definiujący gatunek klasyka, drapiący tych dziwnych przyjaciół, których wszyscy mają i którzy naprawdę lubią zapach benzyny.