Kategorie
Perfumy

Avon wzywa!

perfumy
Moim pierwszym kontaktem z marką Avon była nasza lokalna sprzedawczyni, która regularnie odwiedzała nasz dom. W tamtym czasie zaczęły pojawiać się reklamy z hasłem „Avon wzywa!” Wiele z tych firm, które w latach 60-tych i 70-tych sprzedawały usługi door-to-door, stało się przestarzałe. Zastąpiła je sprzedaż przez Internet.

Avon nie tylko dostosował się do tego, że prosperował z 10 miliardami dolarów sprzedaży w pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku. Świetnie poradził sobie ze zmieniającymi się fortunami, znajdując dla siebie miejsce. Kiedy przejrzałam pudełko z perfumami dostarczone przez moją przyjaciółkę, która jest obecną Avon Lady, byłam pod wrażeniem spójności całej kolekcji. Obecna dyrektor kreatywna Isabel Lopesi, tak jak wszyscy jej poprzednicy wiedzą, jak stworzyć atrakcyjny zapach dla swoich klientów atrakcyjnej cenie. Oto pięć perfum, które moim zdaniem warto spróbować.

Haiku Kyoto Flower autorstwa perfumiarza Pierre’a Negrina to flanker do Haiku z 2001 roku, którego zwiewna, lekka zieleń była również dobra. Najnowszy członek rodziny Haiku jest nieco bardziej towarzyski. Negrin używa ostrego fiołka, który jest bardziej zielony i łączy go z czarną porzeczką. Jest to bardzo rozpoznawalny początek wielu niszowych perfum, ale stał się bardziej smaczny, ponieważ jest super lekki. Nutami serca są piwonia i kwiat pomarańczy. Całość kończy się drzewem sandałowym i ulubionym w wielu kobiecych perfumach Avon, koktajlem piżm, bawełny i lnu. To bardzo urocze, zielone, kwiatowe perfumy.

Avon Femme jest autorstwa perfumiarza Harry’ego Fremonta. Jest on jednym z najlepszych obecnie działających perfumiarzy głównego nurtu. Zdecydowanie wie, jak zinterpretować charakter marki i uchwycić go w zapachu. Avon Femme to rześkie, owocowe perfumy piżmowe. Rozpoczyna się zgryźliwym połączeniem grejpfruta i gruszki z odrobiną bardzo czystego jaśminu. Nie będzie tu indoli, jest świeżo i ładnie. Magnolia to kwiatowa nuta wsparta odrobiną brzoskwini. Zamyka się koktajlem z czystego piżma, o którym wspomniałam powyżej. Dla tych, którzy chcą owocowo-kwiatowego jaśminu bez skandalu, dobrym wyborem będzie Avon Femme.

Avon tworzy także zapachy dla mężczyzn, a Exploration zrobiony przez perfumiarza Laurenta Le Guernec jest dobrym tego przykładem. Ogólnie wszystkie męskie zapachy marki nawiązują do orzeźwiającej i drzewnej estetyki. W przypadku Exploration perfumiarz zdecydował, że będzie on bardzo orzeźwiający. Stworzył zapachowy slap z kardamonu, szałwii i rozmarynu. To bardzo skoncentrowane otwarcie, typowe dla męskich aromatów Avon. Osadza się w drzewie sandałowym, wetywerii i piżmie, które są mniej wymagające. Jeśli jesteś fanem mocnych męskich zapachów, Avon Exploration to ich dobra nowoczesna wersja.

Far Away Gold od Calice Becker to wyjątkowy, ciepły kwiatowy wzór. Madame Becker wie, jak zbudować miękką, ciepłą bazę wanilii i drzewa sandałowego, nawet przy użyciu bardziej ekonomicznych materiałów i na tym się kończy. Wcześniej osmantus i brzoskwinia prowadzą do serca jaśminu i ylang-ylang. Cudowny zapach komfortu.

Avon ma swoich gwiazdorów, a jednym z ciekawszych współpracowników jest muzyk Bon Jovi. Część kolekcji Bon Jovi to Unplugged for Her autorstwa perfumiarki Annie Buzantian. To był najbardziej subtelny zapach ze wszystkich, które próbowałam. To było bardzo zaskakujące, ponieważ kojarzy się z nim gwiazda rocka, chociaż jest odłączona. Buzantian używa tu bardzo nieprzejrzystej aplikacji bluszczu i śliwki, aby uzyskać czysto zielony owocowy początek. Róża ma serce, ale jest to syntetyczna róża, która niesie ze sobą świeżą kwiatową nutę i niewiele pikantnych lub pudrowych aspektów. Utrzymuje go po jasnej stronie za dokonanie tego wyboru. Wszystko zamyka koktajl miękkiego drewna i jeszcze delikatniejszego białego piżma. Bardzo łatwy w noszeniu i idealny zapach biurowy dla tych, którzy pracują w bliskim sąsiedztwie i nadal chcą nosić perfumy bez drażnienia siebie nawzajem. Te naprawdę dobre perfumy kosztujące niewiele, są pełne olejków eterycznych. Jak widać, dla Avon pracują bardzo utalentowani perfumiarze i myślę, że wykonują niesamowitą pracę, aby jak najlepiej wykorzystać ograniczony budżet.