Kategorie
Perfumy

Artemisia Natural Perfume Ozymandias- Spójrz i raduj się

butelka perfum
Jedną z rzeczy, które na pewno zauważyłem od jakiegoś czasu, była koalescencja społeczności naturalnych perfum. Od kilku lat powstają wspólne projekty. Pokazy z udziałem mniejszych perfumiarzy niezależnych i naturalnych. Grupy na Facebooku, aby uzyskać wsparcie, gdy go potrzebujesz.

To wszystko jest jednym z powodów witalności naturalnych perfum. Był to jeden z tych wspólnych projektów, The Mystery of Musk, w którym zapoznałem się z perfumami Lisy Fong pod jej marką Artemisia Natural Perfume. Ten projekt dotyczył naturalnych perfumiarzy, tworzących botaniczny zapach piżma. Jej wpis Drifting Sparks był jedną z najbardziej subtelnych kompozycji w całym projekcie. To oznaczało, że jest kimś do obserwowania. W ciągu ostatnich czterech lat nabrała pewności jako artystka.

Ozymandias to nazwa wiersza Percy’ego Bysshe Shelly’ego. Mówi o podróżniku, który obserwuje ruiny wielkiego posągu, z którego pozostały tylko dwie nogi na piedestale. Na nim wyryto następujące słowa: „Nazywam się Ozymandias, król królów: spójrz na moje dzieła, potężni i rozpacz”. Jest to wiersz przypominający, że wszystko, co kiedyś było potężne, z czasem ulegnie zniszczeniu. To ciekawa inspiracja na początek. Lisa Fong postrzega to jako podróż od jasności niekwestionowanego panowania, które zostaje uświęcone kadzidłem w sercu, zanim rozpadnie się w proch z fantastycznym attarem mitti w bazie.

Ozymandias otwiera się piękną mandarynką o pełnym spektrum, ponieważ zarówno owoce, jak i drewno dodają blasku drzewu w słońcu. Jest to podnoszące na duchu otwarcie. Zapach staje się nieco ostrzejszy dzięki wykorzystaniu przez Fong absolutu z arniki, który dodaje zielonych aspektów wraz z bardziej miękkimi właściwościami podobnymi do siana. Następnie nakłada wiele kadzidlanych nut, które stopniowo budują żywiczną moc. Kiedy naturalni perfumiarze dokonują właściwego połączenia, pojawia się crescendo, gdy te cenne materiały mieszają się na mojej skórze. Kadzidła są uwerturą, ponieważ dodatek tytoniu i attaru mitti powodują, że Ozymandias wznosi się do niebios. Attar mitti to drzewo sandałowe destylowane ze staromodnych glinianych garnków, które dodaje ziemi i glinianej podbudowy pod bogatym drewnem. To jest poczucie ziemi sięgającej, by odzyskać to co w niej potężne, ale nie do końca. Ozymandias ma 6-8 godzin trwałości i skromną projekcję.

Każdy krok, który podjęła pani Fong, był pewny i polegał zawsze na budowaniu marki, mającej zdolność przetrwania, zamiast kończyć na własnym zgniłym piedestale. Ozymandias potwierdza obietnicę, jaką budowałem przez ostatnie lata. To jej najlepsze perfumy do tej pory i zachęcam do obejrzenia jej pracy, jaką włożyła w stworzenie tego zapachu.