Kategorie
Bez kategorii

Jak zadbać o pracownika?

Każdy właściciel lub zarządca przedsiębiorstwa powinien prowadzić odpowiednią politykę personalną. Musi on zdawać sobie sprawę, że przyciągnięcie lub też zatrzymanie w firmie wartościowych i wysoko wykwalifikowanych pracowników musi być traktowane priorytetowo.

pracownik

Żeby móc pracować tylko z najlepszymi, trzeba zapewnić im odpowiednie warunki. Nie chodzi tutaj wyłącznie o wysokość zarobków, chociaż oczywiście jest to jedna z najważniejszych kwestii, o jakie należy zadbać. Istotne są również takie elementy jak: atmosfera w pracy, perspektywy rozwoju zawodowego, rodzaj umowy czy dodatkowa opieka zdrowotna. Z pewnością sporym udogodnieniem dla pracowników jest fakt, że otrzymują oni w firmie ciepłe i smaczne posiłki.

fachowiec

Można je zapewnić na dwa sposoby. Jednym z nich jest otworzenie stołówki, jednak jest to opłacalne wyłącznie w przypadku dużych zakładów pracy. Mniejsze firmy mogą postarać się o catering. Przedsiębiorstwo powinno także posiadać lunch room lub ewentualnie dużą kuchnię, w której personel mógłby w spokoju spożywać dostarczone jedzenie. Pracodawca w ramach polityki socjalnej może pokryć koszt tych posiłków. W ten sposób zyska on kolejny argument, który będzie przyciągał do jego firmy wartościowych pracowników oraz zniechęcał już zatrudnione osoby do szukania sobie innego miejsca pracy.