Kategorie
Perfumy i kosmetyki

The Different Company – Teoria magnetyczna

flakon perfum
Kiedy wąchałem trzy nowe zapachy Jo Malone London Rain autorstwa Christine Nagel, myślałem, że będą to ostatnie nowe wydania, zanim objęła nowe stanowisko w Hermesie. Okazuje się, że moje założenie było błędne. Właściciel i dyrektor kreatywny Luca Gabriela w The Different Company oznajmił, że Nagel ma jeszcze jeden zapach do zrobienia, zanim zacznie pracować z Hermesem. Według Gabriela ostateczna wersja nowego zapachu Nuit Magnetique została wydana w dniu 4 marca 2014 roku i wtedy się zaczęła jej współpraca z Jean-Claude Ellena jako współperfumiarza Hermes w dwa dni później.

W swoim pierwszym zapachu dla The Different Company chciała stworzyć zarówno magnetyczne przyciąganie, jak i odpychanie we wszystkich fazach Nuit Magnetique. Madame Nagel wyjaśnia to w komunikacie prasowym: „Stworzyłam te perfumy z myślą o fizycznej zasadzie magnesu. Surowce, które wybrałam, żenią się przez powinowactwo i są odpychane przez kontrast w polu magnetycznym, którego jądro węchowe to akord bursztynowo-drzewny”. Brzmi to trochę jak typowa kopia PR, ale Nagel faktycznie to robi, ponieważ góra zapachu i jego serce są przykładem tego podwójnego magnetycznego pchania i ciągnięcia, zanim stanie się całkiem normalny z obiecaną bursztynowo-drzewną podstawą.

Atrakcyjna para w nutach głowy to imbir i bergamotka. Razem tworzy się wspaniała, żywa jakość, która jest oddzielona nutą jagód, i która sprawia wrażenie, jakby je rozdzielała. Borówka ma lekko ściągający charakter, co pomaga rozdzielić tę szczęśliwą parę. Serce to grupa ciężkich kwiatów, jaśminu, róży i tuberozy, które perfumiarka ujarzmia w swoim charakterystycznym stylu, aby nie pozwolić, by bardziej hałaśliwe składniki wyrwały się z równowagi. Ortogonalną nutą jest tutaj suszona śliwka w całej skoncentrowanej dawce. Używanie suszonych owoców w zapachach stało się coraz bardziej powszechne, ale użycie suszonych śliwek w przeciwieństwie do kwiatów nadaje im nietypowej energii. Zamiast obciążać, dodaje soczyste podszycie, które pozwala kwiatom coś odepchnąć. Baza to zgodnie z obietnicą, połączenie bursztynu, benzoesu i nut drzewnych. To jest tak normalne, że prawie nie pasuje, ale być może jest to ostatnia część magnetycznego odpychania na wyświetlaczu. Nuit Magnetique charakteryzuje się całodzienną żywotnością i ponadprzeciętną projekcją.

Kiedy próbowałem Nuit Magnetique w perfumerii, byłem tak zachwycony imbirem i jagodami wraz z kwiatami i śliwkami, że spryskałem trochę nadgarstek na powrót do domu. Okazało się, że jest zupełnie przyjemnym towarzyszem, lepszym niż mijani po drodze ludzie. Podobnie jak wielu innych nie mogę się doczekać tego, co pani Nagel przyniesie Hermesowi. Oczekuję, że odniesie ogromny sukces, ponieważ cała szeroka kreatywność niezbędna do odniesienia sukcesu na tym stanowisku jest widoczna od wielu lat. Z Nuit Magnetique pozostawiła nam ostatnie przypomnienie, jak bardzo może być innowacyjna.