Kategorie
Perfumy i kosmetyki

Parfums Dusita Oudh Infini: recenzja perfum

zdjęcie ilustracyjne
Istnieją prestiżowe i luksusowe domy, takie jak Xerjoff, które pobierają opłatę w wysokości 2500 złotych (w przeliczeniu) za prawo do przechwalania się, że możesz sobie pozwolić na ich markę. Są też domy, takie jak Parfums Dusita, które biorą taką samą kwotę za ręcznie wytwarzany zapach, pochodzący z najlepszych i najbardziej deficytowych naturalnych materiałów wokół. Nawet wtedy smak jest ostatecznym arbitrem. A wśród perfum oudowych istnieje wiele dobrych i złych wyborów, które można nabyć w takich cenach, od przekonujących syntetyków produkowanych przez drogerie, aż po prestiżowe designerskie oudy, które pachną jak środek do czyszczenia. Prawdziwe perfumy oudowe, czy to w postaci wody perfumowanej lub ekstraktu, jak ta, czy wykonane w staroświeckim formacie, będą ostatecznie kosztować rękę i nogę. Nie ma to nic wspólnego z inflacją na rynku wtórnym ze strony nadgorliwych sprzedawców eBaya. Takich, którzy chcą czerpać zyski z szaleństwa na forach internetowych, lub wpływowych osób. Ludzi, którzy uważają, że ich nazwisko niesie wystarczająco dużo powagi, gdy uderzy się w butelkę chemikaliów IFF lub Givaudan, aby zagwarantować kilkaset dolarów lub zadeklarować sprytnie spreparowaną historię z rodzinnymi rodowodami i królewskimi nakazami pokazującymi szlachetne pochodzenie perfumiarza. Chodzi po prostu o wysiłek perfumiarza. Olejek oudowy jest trudny do zrobienia z prawdziwego drzewa agarowego. Wyprodukowanie go zajmuje dużo czasu, a następnie mieszanie go z perfumami o dowolnym stężeniu w sposób, który zadowoli użytkownika, jest kosztowną pracą z miłości. Więc nic dziwnego, że Parfums Dusita Oudh Infini ma bardzo wysoką cenę detaliczną. Co więcej, poziom czystej zwierzęcej obecności w oudzie sprawia, że ​​jest to rzeczywiście bardzo niszowy produkt, zgodnie z tytułem często błędnie nadawanym perfumom na tym poziomie kosztów. Jak to pachnie? Cóż, jeśli lubisz zwierzęce tyłki, różę i spróchniałe drewno, może to być całkiem niezłe, ale prawdopodobnie całkowicie okropne dla wszystkich innych.

Oudh Infini dumnie prezentuje się na otwartej przestrzeni z niemytymi dolnymi regionami i kozim serem, który zapewnia naturalny akord oudowy. Stwierdzenie, że jest to śmierdzące podwórko, którego pragnie wielu zagorzałych fanów oudu, jest niedopowiedzeniem. Jednak zapach nie pozostaje w takim stanie na zawsze, ponieważ bardzo ostra i czysta róża zaczyna burdę, aby walczyć z otwarciem o woni używanych majtek. Po kilku minutach wszystko przybiera znośne parametry podwórkowego stylu i róży. Pierwsze pięć minut jest trudniejsze niż dziesięć pryśnięć Dior Leather Oud w letnie popołudnie, po opuszczeniu prysznica przez 3 dni. Benzoina wkracza na scenę, aby kontynuować zwierzęcy akord, otoczony prawdziwym drzewem sandałowym o poziomie dyfuzji, który mogą zrozumieć tylko ci, którzy powąchali autentyczny artykuł. To jest jak prawdziwe ajurwedyjskie drzewo sandałowe, dobra rzecz. Perfumiarz Pissara Umavijani z domu Dusita kontynuuje zwierzęcy atak, ale przynosi coś więcej oprócz róży i drzewa sandałowego, aby działało jako środki przeciwdziałające, zanim pojawi się baza. Występuje w postaci wanilii i jest naprawdę potrzebny zarówno w przypadku piżma jelenia, jak i prawdziwego cywetu w bazie. Z prawdziwym oudem, benzoesem, naturalnym piżmem i cywetem, które zamieszkują te same perfumy, waniliowa róża i drzewo sandałowe zatrzymujące hordy, działają wystarczająco adekwatnie, by sprawić, że kombinacja nut nie będzie technicznie śmierdząca. Ale czy uważasz to za przyjemne, wracając do tego drobiazgu nazwany raz jeszcze smakiem. Czas noszenia zapachu trwa do momentu, gdy go zetrzesz, i będziesz musiał to zrobić wiele razy, podczas gdy projekcja nie jest katastrofalna w przypadku lekkiego spryskania. Jednak więcej niż 2 spraye perfum w dowolne miejsce na ciele sprawią, że wszyscy wokół ciebie będą krzyczeć. Użyj tego aromatu według własnego uznania, ponieważ nie wyobrażam sobie kontekstu, w którym coś takiego jak Oudh Infini byłoby kiedykolwiek odpowiednie w grzecznym społeczeństwie, ale proszę rozważ chłodniejsze temperatury.

Lubię w moich perfumach zwierzęce akordy. Uwielbiam stare piżmowo-kwiatowe Fougeres, szypry z miodem z sików wypełnionych cywetem i paczulą oraz wiele cierpkich różanych oudów, które można znaleźć na rynku. Ale ten jest wyzwaniem nawet dla takich facetów jak ja. Naprawdę potrafię docenić niemal referencyjny tandem oud i róża, wyświetlany przez większość progresji Oudh Infini, lecz z tymi wszystkimi zwierzęcymi nutami zapakowanymi w tę malutką, kosztowną butelkę, myślę, że waga nieznacznie przechyla się w stronę uznania tej kreacji jako artystycznego dzieła. Bardzo chciałbym łapać ten zapach w wolnym czasie, ale nawet gdyby był sprzedawany za połowę ceny, niechętnie nosiłbym Oud Infini przez dłuższy czas. Wiem, że przy globalnym zastosowaniu jego aromat mnie męczy przez dodatkowe akordy zwierzęce. Mając to na uwadze, rozumiem, dlaczego są to perfumy markizy, o których mówią wszyscy perfumiarze, a czynnik smrodu tej całej zwierzęcej zgrai jest ledwo powstrzymywany przed przekroczeniem granicy dzięki obfitej róży. Coś, co znajduje się w tym przedziale cenowym, jest z pewnością zapachem do spróbowania, nawet dla zagorzałych i uzależnionych od oudowych esencji. A ponieważ materiał zużywa się tak silnie nawet po pojedynczym sprayu z atomizera, możesz realistycznie żyć z odlewki albo innej dekantacji, gdyby kiedykolwiek pojawiła się w cenie do zaakceptowania. Przeszedłbym na własność onieśmielającego piękna spotkania bestii, gdyby nie moja partnerka, lubiąca ten rodzaj napięcia seksualnego, które odpycha. Ale pochwalam kunszt, wykonanie i autentyczność użytych materiałów, nadających autentyczności prawdziwemu dziełu sztuki. Należy się podniesiony ku górze kciuk, ponieważ ta kompozycja na to zasługuje. Jeśli Montale Black Aoud nie jest wystarczająco dziki, Oudh Infini może być twoim nowym dzikim szefem, jeśli cena jest odpowiednia.