Kategorie
Perfumy

Jak kupować testery perfum i cieszyć się zakupem.

spray perfum
Tester to tzw. wersja demo ekskluzywnych perfum, które producenci oferują jako dodatek do głównej partii towaru. Przeznaczony jest do prezentacji sprzedawanych produktów. Potencjalni klienci mogą również zakupić testery perfum podczas kampanii reklamowych.

W porównaniu do oryginałów testery są często mniejsze, ale jeśli chodzi o wodę toaletową, to są też duże butelki (około 90-100 ml). Pozwalają klientowi na jasne wyrażenie opinii na temat konkretnego zapachu na jego skórze przed zakupem pełnowartościowego egzemplarza.

Czym tester różni się od pełnowartościowych perfum i dlaczego jest tańszy?

Na podstawie flakonu testera lub na jego szyjce zawsze znajduje się napis „Demonstration Tester” lub jego pochodne. To on mówi, że ta wersja perfum jest próbna. Niektóre firmy ograniczają się do prostych arkuszy wyjaśniających. Ponadto butelka testera nie jest hermetycznie zamknięta w celofanowym opakowaniu, w przeciwieństwie do pełnowartościowych perfum. Czasami jest to uzasadnione troską o stan środowiska, ale tak naprawdę takie posunięcie może znacznie zaoszczędzić na procesie technicznym i dodatkowych opłatach. Dzięki temu klienci mogą kupić testery perfum po niższej cenie.

Bardzo często do dekoracji perfum używa się drogich materiałów, na przykład cyrkonii lub innych elementów ozdobnych. Z kolei butelka testera nie ma różnych części napowietrznych. Z reguły opakowanie jest wykonane z grubej tektury w kolorze białym lub szarym. Zwykle podaje się tylko nazwę zapachu, numer partii i informacje o składnikach składowych produktu.

Druk w kolorze jest wykluczony – wszystkie informacje są przedstawione w lakonicznych napisach bez żadnych ozdób projektowych. Czasami pudełka mają niewielkie uszkodzenia mechaniczne – lekko wgniecione rogi lub poszarpane brzegi. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na jakość produktów. Niekiedy tester nie ma korka, do produkowania którego niektóre
elitarne marki używają metali szlachetnych i kamieni. Najczęściej perfumy testowe są zamykane zwykłą zakrętką lub samym
sprayem.

Zapachy są chronione przed przypadkowym naciśnięciem na atomizer podczas transportu plastikową nasadką lub grubym
tekturowym pierścieniem. Jednocześnie aromat jest całkowicie chroniony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu można zamówić testery perfum (oryginalne) w cenie o 30-40% niższej od ceny oryginału.

Warto zauważyć, że wszystkie stopnie ochrony testerów są całkowicie takie same, jak w przypadku prawdziwych kopii
detalicznych. Na przykład, jeśli napisy na oryginalnych butelkach Givenchy są wykonane wyłącznie techniką grawerowania
laserowego, to wszystkie napisy na testerach zostaną wycięte laserem. Sondom marki Dsquared2 zawsze towarzyszą drewniane wkładki, na których wypalono słowo „Tester” specjalną maszyną.

Dwa najczęstsze mity na temat testerów

1. Mają bogatszy i trwalszy aromat niż same perfumy. To chwyt marketingowy mający na celu wprowadzenie ludzi w błąd i
zwrócenie ich uwagi na określony produkt, który nie jest najwyższej jakości.
2. Mają zmniejszone stężenie substancji zapachowych, więc blakną znacznie szybciej niż oryginalne perfumy.

W rzeczywistości obie powyższe opinie są mylące. Perfumy, które wlewane są do testerów, mają takie same właściwości jak
wersja masowa. Popyt konsumentów na produkty zależy bezpośrednio od kampanii reklamowej. Producentom zależy na tym, aby
klienci mogli kupić wysokiej jakości testery perfum, dzięki czemu demonstrują prawdziwe właściwości zapachu.
Producent, który naprawdę ceni swoją reputację, nigdy nie zaoferuje podróbki niskiej jakości zamiast dobrego testera.
Wyjątkiem są przypadki, w których pozbawieni skrupułów oszuści zastępują zawartość testera tanimi surowcami dla zysku.

Czy powinieneś kupić tester? Zdecydowanie warto kupić tester perfum na własny użytek, jeśli stawiasz zapach nad markowym projektem opakowania. W końcu sama zawartość jest znacznie ważniejsza niż element wizualny, który zwykle jest przepłacany za przyzwoitą sumę. Testery są rzadziej używane jako prezent.