Kategorie
Perfumy

Guerlain i jego kultowe kompozycje

stara wersja Guerlain Vetiver
Świat zapachów Guerlain to luksusowa perfumeria, która od wielu dziesięcioleci rozpieszcza kobiety i mężczyzn.
Guerlain to marka, która od ponad 190 lat jest symbolem luksusu i doskonałości w świecie perfum. Perfumiarstwo Guerlain to historia pasji, tradycji i niezwykłej zdolności tworzenia zapachowych arcydzieł, które zachwycają zmysły i wzbogacają nasze doświadczenie olfaktoryczne.

Świat zapachów Guerlain to niezrównana podróż po bogactwie aromatów i niepowtarzalnych kompozycji. Marka słynie z wykorzystywania najwyższej jakości składników, które są starannie selekcjonowane i doskonale zharmonizowane. To właśnie dzięki temu Guerlain zdobył uznanie na całym świecie i stał się ikoną luksusu w branży perfumeryjnej.

W asortymencie Guerlain znajdziemy wiele wyjątkowych zapachów, które zdobyły serca perfumiarzy i miłośników luksusu na całym świecie. Od klasycznych i ponadczasowych kompozycji, takich jak legendarny Shalimar czy Jicky, po nowoczesne i innowacyjne perfumy, jak La Petite Robe Noire czy Mon Guerlain. Każdy zapach Guerlain to unikalna historia, która opowiada o pięknie, elegancji i wyjątkowym savoir-faire marki.

Co wyróżnia Guerlain spośród innych perfumerii luksusowych, to ich nieustanne dążenie do doskonałości i eksplorowania nowych możliwości w perfumiarstwie. Marka posiada własne plantacje składników, takich jak irysy czy wanilia, co pozwala kontrolować jakość surowców i tworzyć perfumy o niepowtarzalnym charakterze.

Każda podróż do świata zapachów Guerlain to wyjątkowe doświadczenie. Perfumiarze marki tworzą kompozycje, które przenoszą nas w inne wymiary, pobudzają wyobraźnię i wywołują intensywne emocje. Każdy zapach Guerlain to mieszanka perfekcyjnie dozowanych nut, które tworzą niepowtarzalne harmonie. Kwiatowe akordy, drzewne tony, orientalne przyprawy – każda kompozycja jest jak dzieło sztuki, w którym perfumiarz oddaje swoje pasje i wizję.

W świecie zapachów Guerlain nie brakuje również luksusowych flakonów, które są prawdziwymi dziełami sztuki. Perfumy marki są zapakowane w eleganckie butelki, często inspirowane dawnymi wzorami i tradycją marki. To piękne opakowania są dopełnieniem niezwykłych zapachów, tworząc perfekcyjną całość.

Dla miłośników luksusu i perfum, Guerlain to prawdziwy raj. Marka oferuje szeroki wybór zapachów, które spełniają najwyższe oczekiwania pod względem jakości, trwałości i oryginalności. To perfumy, które nie tylko otulają nas swoimi aromatami, ale także pozwalają nam wyrazić naszą indywidualność i podkreślić naszą wyjątkowość.

L’Heure Bleue

(Jacques Guerlain; 1912)
Styl: Gourmand Orientalny Kwiatowy

L’Heure Bleue ugruntowało pozycję Guerlain jako cukierni świata perfum, z Jacquesem Guerlainem jako głównym cukiernikiem. Perfumiarza poruszyła niebieska godzina, czas tuż przed zachodem słońca, kiedy nie ma ani dnia, ani nocy: chwila pomiędzy. Mówi się, że o stworzeniu L’Heure Bleue jest przytaczany cytat; „Czułem coś tak intensywnego, że mogłem to wyrazić tylko w perfumach”, co sprawiło, że wielu określiło to jako perfumy „melancholijne” z domieszką smutku.

Dla mnie ta kompozycja nie jest smutna, ale nie powiedziałbym też, że jest wesoła. To nie są perfumy, które przemawiają do mnie w emocjach, ale są to perfumy, które silnie komunikują się w kolorze. Bogate przyprawy, przypominająca ciasto wanilia i goździki, przemawiają w pomarańczach i brązach, gdzie neroli śpiewa na żółto, a irys szepcze w najdelikatniejszym odcieniu błękitu. Guerlain L’Heure Bleue maluje obraz zmierzchu śmiałymi zapachami i pachnie tak pięknie jak powolny, senny zachód słońca. Nic dziwnego, że po całym stuleciu wciąż jest ikoną na rynku. Zapach jest idealny dla miłośników bogatych, pikantnych smakołyków o kolorowej jakości. Muszę też dodać, że lubię przezroczystość wody toaletowej (w takiej koncentracji jest sprzedawany), ponieważ daje ona odważnym kolorom L’Heure Bleue przestrzeń do poruszania się i oddychania.

Vetiver

(Jean-Paul Guerlain; 1961)
Styl: Rewitalizujące drzewne cytrusy
stara wersja Guerlain Vetiver
Guerlain to nie tylko legendarny dom perfumeryjny dla pań, ale także dla nas, panów, i podobnie jak jego kobieca oferta, pachnący lokal na Polach Elizejskich nr 68 ma również wiele niezwykle cenionych męskich zapachów. Najbardziej godne uwagi perfumy zostały skomponowane przez Jean-Paula Guerlaina, ostatniego perfumiarza w linii tego rodu. Jednym z najpopularniejszych męskich aromatów jest Vetiver, oda do najbardziej pachnącej trawy na świecie. Czysta i orzeźwiająca esencja, który przypomina zapach dla nieustraszonego odkrywcy.

Myślę, że w tym momencie jest całkiem uzgodniony fakt, że Guerlain Vetiver jest jednym z najwspanialszych zapachów wetywerii na Ziemi. Jest to referencyjny zapach w tym gatunku, prezentujący nutę w czysty i jasny sposób. Vetiver jest ostry i imbirowy z dużą ilością cytrusów, ale ma też głębię i ciemność, towarzysząc całej tej świeżości nutami drzewnymi, aromatycznymi i tytoniowymi. Zaklasyfikowałbym tą kompozycję jako orzeźwiający koktajl cytrusów i zieleni, ścigany szczyptą słonego i drzewnego ciepła. Całość ma piękną jasność, która sprawia, że ​​wydaje się mądra i światowa, prawie tak, jakby nosząc ją, otwierał się umysł na więcej tego, co świat ma do zaoferowania. Dla miłośników wetywerii i tych, którzy lubią podróżować. Perfumy występują w dwóch rodzajach: oryginalna woda toaletowa i woda toaletowa Extreme.

Guerlain La Petite Robe Noire

La Petite Robe Noire

(Thierry Wasser; 2012)
Styl: Pret-a-Porter Floral Gourmand

La Petite Robe Noire reprezentuje nową gwardię Guerlain, w której nowoczesność płynnie łączy się z klasycznymi podpisami z przeszłości. To także tyle radości, ile można mieć z zapachem, który nigdy nie przestaje wywoływać uśmiechu dzięki swojej pełnej życia i żywej osobowości. Lubię myśleć, że La Petite Robe Noire jest wolnym duchem, doskonale szczęśliwym, biegającym po mieście w swojej małej czarnej sukience i prawdziwej chmurze róży, wiśni i lukrecji. Rozpoczął swoje życie w 2009 roku jako ekskluzywny zapach sprzedawany tylko w firmowym butiku, skomponowany przez Delphine Jelk. Następnie Guerlain wpadł w 2012 roku na fajny pomysł (po drobnym majsterkowaniu przez Thierry’ego Wassera), aby stał się stałym członkiem kolekcji dostępnej dla wszystkich. Ja na przykład bardzo się cieszę, że to zrobili.

Mała czarna sukienka Guerlain to błyszcząca, efektowna i szykowna gotowa do noszenia, owocowa, kwiecista i świetna zabawa. Otwiera się musującym podmuchem słodkich jagód i wiśni, skontrastowanych z gorzkimi tonami anyżu i czarnych lukrecjowych koronek (być może cienkich ramiączek do gorsetu?). Ciemnoczerwona róża jest nałożona na czarną tkaninę La Petite Robe Noire, dodając głębi i bogactwa, podczas gdy ciągnąca baza z ciasta, czarnej herbaty i paczuli dodaje cekinowego musu do ciała. Jeśli to nie wygląda dla ciebie zabawnie, to nie wiem, co to jest! Doskonałe perfumy dla świadomych mody i lubiących zabawę. Guerlain La Petite występuje w formie wody perfumowanej, która jest oryginalna, najbardziej musująca i zabawna. Ale jeśli możesz wydać trochę więcej, to skoncentrowany Extrait będzie pełną pyszności, zachwycającą wiśniową opcją.