Kategorie
Perfumy

Ed Hardy Born Wild For Men- Zapach Christiana Audigiera

przykładowe zdjęcie
Ed Hardy Born Wild for Men został wydany wraz z Hearts & Daggers for Men w 2010 roku. Oba zapachy miały prawie takie samo podłużne opakowanie, z dużą zakrętką zakrywającą butelkę i owiniętym wokół tatuażem Hardy’ego, będącym kolejną podróżą perfumiarza Oliviera Gillotina w nieznane. Przysięgam, że każdy męski aromat tego domu, jaki wąchałem, albo wyprzedza krzywą twórczą, albo jest po prostu zbyt dziwny dla własnego dobra i często jest nękany ograniczeniami budżetowymi pod względem składników. W każdym razie, jeśli słone oliwkowe martini plus wodne nuty Hearts & Daggers for Men nie do końca przypadły mi do gustu, może lepiej będzie pasował różowy pieprz i ambra Born Wild for Men. Dla jasności, jest to bardzo owocowy zapach i prawie powrót do poprzedniej dekady z ozonowymi nutami głowy. Chociaż wcześniejszy Love & Luck for Men też je miał, więc może to część jakiegoś house’owego porozumienia dla marki. Jeśli i tak kochasz dziwaczne, jaskrawe wibracje stylu Eda Hardy’ego, wszystkie te męskie esencje prawdopodobnie wlejesz do swojej filiżanki, ale dla bardziej skrupulatnych miłośników wód kolońskich prawdopodobnie Cię to urazi, jak wszystkie inne. Nawiasem mówiąc, niektórzy porównują tę kompozycję do późniejszego Creed Viking. Cóż, ja po prostu tego nie widzę i według mnie nie mają one ze sobą prawie nic wspólnego, może z wyjątkiem niektórych cytrusów.

Born Wild for Men otwiera się jabłkiem i pomarańczą. Jest cukierkowo-słodki i ozonowy od samego początku. Ma w sobie werwę, jakiej można się spodziewać po męskich wydaniach z późnych lat 90. lub wczesnych 2000. Stamtąd pojawia się odrobina kardamonu i ambrette, aby zapewnić pewną równowagę. Pikantność i lekkie piżmo, które zapewniają te składniki, nie maskują czystej objętości owocowego ozonu, więc kochajcie go lub porzućcie. Sprawy stają się bardziej interesujące, gdy nuta neroli wypływa z serca, unosząc się na jaśminowym hedione i niosąc ze sobą 500-megatonową głowicę nuklearną z różowego pieprzu. Poważnie, jeśli kochasz rzeczy takie jak żel pod prysznic z różowym pieprzem Molton Brown lub wszystkie świeże drzewne bursztyny z 2010 roku, które zwykle mają różowy pieprz na wierzchu, to może być twój bilet. Różowy pieprz dominuje po około 30 minutach, odwracając uwagę od słodkiego, ozonowego otwarcia z lat 90., i pozostaje tutaj, dopóki nie pojawi się bursztynowa baza Born Wild. Ten bursztyn jest bardzo podobny do bursztynu Avon, co daje mi ogromne wibracje Avon z tych rzeczy. Sprawy idą w bardziej zielonym kierunku, gdy norlimbanol „drzewo sandałowe”, Iso E Super, paczula i coś, co uważa się za „Palo Verde” (aromatyczne drzewo znalezione w Kalifornii). Jakakolwiek jest syntetyczna zielona nuta w bazie, pomaga ona uniknąć mdłości. Czas noszenia wynosi średnio około 8 godzin, a projekcja jest na początku głośna. Po pierwszej godzinie spada jednak do czegoś znośnego. Powiedziałbym, że głośność i słodycz sprawiają, że Born Wild jest dobrym zapachem dla klubowiczów. Nawet jeśli w późniejszych fazach staje się nieco uspokajający, więc upewnij się, że możesz ponownie aplikować, jeśli chcesz, aby powrócił blask dnia.

Ed Hardy Born Wild for Men nie cieszy się tak dużym uznaniem w porównaniu z innymi męskimi zapachami tej wytwórni, takimi jak poprzedni Love & Luck czy późniejszy Villain. A od śmierci Christiana Audigiera marka powróciła w ręce prawdziwego Eda Hardy po raz kolejny, który od tamtej pory tak naprawdę nie stworzył żadnego nowego zapachu. W ten sposób wszystkie perfumy Eda Hardy’ego wyprodukowane przez Audigiera i (głównie) skomponowane przez Gillotine’a znajdują się w swego rodzaju marszu zombie. Dom działa bez przywództwa lub nowego produktu, podczas gdy umowy z EA Fragrances wciąż wypełniają półki nowymi partiami istniejących w katalogu. Born Wild wydaje się być nieco rzadszy niż reszta i z tego powodu czasami ma nieco wyższą cenę u sprzedawców. Wiedz, że jest mnóstwo testerów dla ciekawskich, więc nie daj się oszukać przez oportunistów. Zwłaszcza wtedy, gdy strony z nadmiarem zapasów wciąż pękają w szwach od tego i innych zapachów Hardy’ego. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden krok od bycia męskim fruitchouli, co oznacza, że ​ zgodnie z prawem powinienem go nienawidzić. Jednak jest w nim pewna gustowna tandeta, która sprawia, że ​​wciąż go wącham, więc daję mu pozytywną opinię z zastrzeżeniem, że mam słabość do kiczu. Kolejny zabawny wpis do portfolio domu, którego hobbyści uwielbiają nienawidzić. Ale same tatuaże na flakonach i pudełkach również polaryzują ludzi wyrafinowanych. Dlatego ogólnie rzecz biorąc jest to adekwatne do niszy rynkowej, którą marka wyrzeźbiła dla siebie, niezależnie od tego, kto jest u steru.