Kategorie
Perfumy

Boże Narodzenie w powietrzu

perfumy
Gdybyś mogła zabutelkować zapach Bożego Narodzenia, jak by on pachniał?

Boże Narodzenie jest tuż za rogiem. Jak mówią, już go czuć w powietrzu. Ale jak naprawdę pachnie Boże Narodzenie? Odliczmy sposoby…

Świece i kadzidełka

Świece i kadzidełka dostępne są przez cały rok, ale są też specjalne zapachy, które bardziej przypominają nam o porze roku i są częściej używane w okresie Bożego Narodzenia. Świąteczne zapachy świec obejmowałyby świece jagodowe i świece z wosku pszczelego. W zapachu kadzideł jest też uroczystość, która przywodzi na myśl okres świąteczny.

Mięta pieprzowa

Znowu mięta pieprzowa jest dostępna przez cały rok, a nie tylko w sezonie. Ale jej wyjątkowy miętowo-słodki smak przybliża ją do naszych serc podczas Świąt Bożego Narodzenia. Zapach mięty pieprzowej unosi się w powietrzu prawie zawsze w okresie Bożego Narodzenia. Jest obfity aromat ciepłej miętowej herbaty, a także te słodkie cukierki miętowe i miętowe pałeczki, które rozpływają się w ustach. Często pojawiają się nawet w kombinacji czerwonej, zielonej i białej, aby dopasować się do pory roku.

Warzywa

Boże Narodzenie nigdy nie jest kompletne bez choinek, wieńców i innych ozdób choinkowych. Jestem pewien, że jest ich mnóstwo w syntetycznych wersjach, nawet tych, które naprawdę wyglądają na prawdziwe i dużo kosztują, ale nic nie przebije zapachu świeżo ściętych drzewek i świątecznej zieleniny, które są istotne i wyjęte tylko w trakcie sezonu. Pewnie, że nie jest to zapach sosny i śniegu podczas świąt w Australii, ale zapach świątecznej zieleni wciąż obfituje, wraz z zapachem gardenii i frangipanis w pełnym rozkwicie.

Letnie zapachy

Ludzie na dole nie przeżywają białych Świąt Bożego Narodzenia, ale wręcz przeciwnie. Właściwie Boże Narodzenie to często początek wakacji w Australii. Australijskie Święta nie przypominają więc zapachu śniegu, kominka, a może nawet cynamonu i ciepłych wełnianych koców. Zamiast tego Boże Narodzenie, szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym, oznacza 3 S – słońce, surfing i zakupy. Upał letniego słońca czasami powoduje nawet pożary lasów i krzewów, ale to właśnie ta gorąca atmosfera reprezentuje Święta Bożego Narodzenia w Australii. Ale jednocześnie sezon letni oznacza sezon plażowy, więc surfowanie i piasek również przeszkadzają. To właśnie takie wyjątkowe połączenie zapachów w okresie świątecznym można doświadczyć tylko w Australii.

Pieczone Przysmaki

Prawie każdy rozpoznaje zapach gorących wypieków, zwłaszcza tych świeżych i gorących z pieca. Ciastka, torty, ciasta, chleb, budyń i inne wypieki cieszą się największą popularnością w okresie świątecznym. Jest coś w pieczeniu i pieczeniu smakołyków podczas Świąt Bożego Narodzenia, co czyni je bardziej wyjątkowymi, a zapach dłużej się utrzymuje. W każdej rodzinie prawie zawsze jest ktoś, kto piecze – mama, siostra, ciocia czy babcia, co sprawia, że ​​pieczone smakołyki podczas wakacji zawsze są szczęśliwym wspomnieniem.

Świąteczne jedzenie

Ze wspomnień świąt Bożego Narodzenia jedzenie zawsze będzie jednym z najbardziej niezapomnianych. Okres świąteczny obfituje w zwyczaje i tradycje, często zawsze kręci się wokół jedzenia. Jednym z najważniejszych i najbardziej zapadających w pamięć świąt Bożego Narodzenia jest pieczony indyk. Turcja jest prawie często częścią każdej świątecznej kolacji lub każdego spotkania bożonarodzeniowego. Jego zapach prosto z piekarnika utrzymuje się z każdym radosnym wspomnieniem świątecznym. Oprócz pieczonego indyka, typowe świąteczne menu często składa się z glazurowanej szynki, kurczaka lub kaczki, owoców morza, wędlin, makaronów, sałatek, różnych rodzajów owoców i nie zapomnij o deserze – jest pavlova, budyń, lód śmietana i keks, ciasta i oczywiście mnóstwo czekoladek.

Rzemiosło i papier

Dawanie prezentów to stara tradycja podczas świąt Bożego Narodzenia. Jest coś w schludnie zapakowanych prezentach, otwieraniu ich i otrzymaniu dobrej niespodzianki, która rozgrzewa każde serce w okresie świątecznym. Nowo otwarte prezenty mają również ten wyrazisty zapach, podobnie jak zapach papieru do pakowania i innych dzieł sztuki i rzemiosła, które naturalnie obfitują tylko w tym sezonie.

Okres świąteczny przypada tylko raz w roku. Każdy z nich ma cudowne wspomnienia z Bożego Narodzenia, które obejmują nie tylko widoki i dźwięki, ale także różne zapachy i zapachy, które wypełniają powietrze. Boże Narodzenie to zdecydowanie okres świąteczny i natychmiastowy poprawiający nastrój, który gdyby tylko mógł trwać dłużej – zwłaszcza ciepłe, rozmyte, niewytłumaczalne uczucia, które przynosi, w połączeniu z różnymi świątecznymi zapachami. Gdyby tylko można było je butelkować i powąchać raz na jakiś czas, nawet jeśli nie jest to czas świąt, tylko po to, by przypomnieć nam, jak szczęśliwy jest ten sezon, gdy tylko czujemy się przygnębieni.